čtvrtek 30. května 2013

Boj za práva vedlejších postav!


Well.. tohle by měl být deník, ale začnu tak nějak.. nedeníkově.
 Hlavou se mi honí spousta totálně cáklích úvah. Vím, většina úvah je cáklá, ale já nemívám úvahy ve stylu většiny jiných teenangerů. Například jsem totálně překopala film "Síly Temna". Přiznávám, je to neskutečná krávovina, ale můj mozek v tom našel tolik skrytejch pravd, že by se za to nestyděl ani "Donnie Darko" nebo "Počátek". Řekla bych vám své geniální teorie, ale to byste ten film museli vydět a vzhledem k tomu, že to nikdo nečte, tak tu není ani nikdo kdo by to četl.
No.. k těm úvahám. Dneska mě zase napadla ta stará dobrá věc, která se mi hedkou honí dost často. "Proč jsou všichni hlavní hrdinové tak deb*lní?"
Neměla jsem k tomu ani moc důvod, nic jsem nečetla a poslední co jsem vyděla bylo Supernatural a tam je všechny miluju. Prostě mi to tak nějak.. naskočilo.
Na toto téma jsem vedla pár debat s pár lidma a stejně jsem k ničemu nedošla. Ale vážně, když člověk píše knížku/točí film, měl by si toho hlavního hrdinu vymyslet tak, aby ho nezačal srát hned v první kapitole/epizodě/minutě. Tak jsou tu dvě možnosti: Buď má ten spisovatel/režisér hodně divnej vkus, nebo jsem já totálně nesnášenlivá. Asi to bude mnou, protože skutečnost, že nenávidím skoro každého hlavního hrdinu (snad kromě Percyho Jacksona, Winchesterů, Emily Strange a ještě pár výjimek), nemůže být zapříčiněna tím, že všichni spisovatelé mají rádi imbecili.
Možná se to trochu váže i k té mé osobní posedlostí vedlejšími postavami. Dobře, to znělo blbě, ale je to skoro pravda. Neříkám, že mám ráda všechny vedlejší postavy, ale z pravdila je mojí oblíbenou postavou v čemkoli vedlejší postava (kromě Winchesterů.. a dál moc nevím). Skoro bych se nazvala bojovníkem za práva vedlejších postav.
 A jakožto bojovníka o práva vedlejších postav mě hodně/mírně/trošku (zakroužkujte nejpravděpodobnější možnost) naštval Hobit. Jako nic proti tomu nemám, jsem osoba která vyrůstala la LOTRovi (Pán Prstenů: Lord Of The Ring), takže jsem se na to děsně těšila. Přiznávám, čekala jsem trochu víc, ale i tak, bylo to hezký, roztomilí, nostalgický, pohádkový, prostě super.
Zakecala jsem se, zase. Zpět k tomu boji za vedlejší postavy. Jak jsem řekla, Hobitek byl božskej, jen mě tam naštvala taková malá roztomilá skutečnost a to SNÍŽENÍ PRÁV VEDLEJŠÍCH POSTAV!!
Pokud jste vyděli LOTRa, tak jste si mohli všimnout jedné maličkosti, kterou jsem tam já milovala toť jest, že postavy tam neměli tak tak velké rozdíly v důležitosti. Ale drahý Peter Jackson se nám zkazil a v Hobitovy nasadil režimy starověkých civilizaci, jinak řečeno: velké rozdíly mezi společenskými vrstvami. Zatím co Bilbo, Gandalf a..ee.. Torin jsou až odporně důležitý, vedlejší postavy jsou vážně vedlejší. Skoro nemluví, málo se projevují a porádnou bojovou scénu by tam takovej milovník krvo-scén jako já marně hledal. O to víc mě to štve, jelikož jsem se tak trochu zabouchla do trpasličích dvojčat Filliho a Killiho *o* Já vím, ujetý, ale oni jsou fakt hezký a (musím přiznat barvu), já měla vždycky ráda malý kluky xDD
Neříkám, že jsem od začátku článku uvažovala o tom o čem tenhle výlev bude, ale každopádně se tozvrtlo v moji typický stěžování na filmy a seriály, případně i herce. Jsem prostě otravnej fanatickej fanoušek. Ale co.. moc si nestěžuju.. tohle jsem založila hlavně proto abych se tu mohla vykřičet, jelikož moje šílený teenangerský výlevy poslouchá jenom moje předrahá nejlepší/jediná kámoška Terka a tu zas tak často nevidím. Rodičům je to jedno, nebo jim vadí, že melu o blbinách. Někam to hodit musím xDD
Tak Aloha jindy jelimáni

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbil/nelíbil se vám můj článek? Tak dopřejte svým prstům pohyb a napište mi aspoň krátký komentář *supercuteface* ♥.♥